Od niedzieli nie obowiązują limity wiernych w Kościołach

Jeżeli chodzi o kult religijny – już od tej niedzieli nie będą obowiązywały limity wiernych w kościołach. Nadal obowiązuje zasada obowiązkowego zasłaniania nosa i ust, czyli maseczek oraz  dystans dwumetrowy od innego wiernego.

W celu zachowania tego dystansu i uniknięcia tłoku Msze Święte niedzielne w Kościele w Łoniowej nadal według porządku:

7.00 – Msza dla mieszkańców Kawałka i Granic

8.00 – Msza dla mieszkańców Polowic

9.00 – Msza dla mieszkańców Góry

10.00 – msza dla mieszkańców Rudy

11.00 – Msza dla mieszkańców Rynku i Pańskiego

Msze Święte w dni powszednie w Kościele w Łoniowej o godz. 6.30 rano i o godz. 18.00 wieczorem połączone z nabożeństwem czerwcowym ku czci NSPJ z intencją o ustanie epidemi koronawirusa.

Bierzmowanie dla młodziezy z klasy VIII zostało ustalone na 8 lipca 2020 roku w Porąbce Uszewskiej. Szczegóły podam bliżej tego terminu.