Święto Matki Kościoła

MATKO KOŚCIOŁA – MÓDL SIĘ ZA NAMI

Zesłanie Ducha Świętego to obok Bożego Narodzenia i Wielkanocy jedno z najważniejszych świąt Kościoła. Kościołowi, który rozpoczął swoją działalność w dniu Pięćdziesiątnicy, towarzyszy od samego początku Matka Boża. Stąd w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

W roku 2018 po raz pierwszy – zgodnie z decyzją papieża Franciszka, dekretem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów będzie to wspomnienie obowiązkowe obchodzone w całym Kościele katolickim.

Wyjaśniając motywy wprowadzenia do kalendarza liturgicznego tego nowego wspomnienia obowiązkowego, watykański dekret stwierdza m.in., że Franciszek ma nadzieję iż przyczyni się to autentycznej pobożności maryjnej.

Kościół – Łoniowa

W Kościele w Łoniowej Msze Święte w Święto Matki Kościoła będą o godzinie:

8.00; 10.00 i po południu o godz. 18.00 połaczone z nabożeństwem czerwcowym