Ogłoszenia parafialne

Parafia NMP Wspomożycielki Wiernych w Łoniowej.

25. NIEDZIELA ZWYKŁA

24. 09. 2023.

W dzisiejszej Ewangelii słyszymy szczególne zaproszenie do pracy w winnicy Pańskiej, czyli do uczestnictwa we wspólnocie Kościoła. Zapłatą za nią jest życie wieczne, udział w wiecznym królestwie. Dzisiaj wzywa nas Bóg, byśmy przemyśleli swoją obecność w Kościele, swoje życie religijne i społeczne. Przeżywając dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, pamiętajmy również o tych ludziach i prośmy Pana, by ustały wszelkie wojny i konflikty, które zmuszają innych do opuszczenia własnej ojczyzny.

W LIRURGII KOŚCIOŁA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ.

Środa –   Wspomnienie św.  Wincentego a Paulo. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej i Msza św.

Czwartek – Wspomnienie św. Wacława, męczennika.

Piątek –  Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. O godz. 18.00. Msza św. następnie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. W Piątek na wieczorne nabożeństwo zapraszam dzieci z Klasy III wraz z rodzicami.

Sobota – Wspomnienie św. Hieronima.

Bóg Zapłać; Grupie sprzątającej Paniom; Dorota Bojdo. Krystyna Baca. Małgorzata Baca.  Anna Jelen; za czystość i ustrojenie Kościoła i złożenie ofiary 170 zł. Za tydzień prosimy kolejną grupę; Danuta Sacha. Magdalena Mila. Bożena Sacha. Michał Wojtczak.  Składka gospodarcza tydzień temu wyniosła 9050 zł. Składam serdeczne Bóg Zapłać pewnej rodzinie za ofiarowanie 2 tyś zł na odnowienie Tabernakulum.  W zakrystii są  jeszcze do nabycia kalendarze rolnicze cena 30 zł.   Ks. Dziekan zaprasza na Odpust ku czci NMP z Loudes w Porąbce Uszewskiej szczegółowy program zamieszczony jest w gablocie.

Za tydzień po wieczornej Mszy św. spotkanie Rady Duszpasterskiej.

24. NIEDZIELA ZWYKŁA

17. 09. 2023.

„ Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli brat zawinił względem mnie ?”. To pytanie, postawione niegdyś przez Piotra, nigdy nie straciło na aktualności. Tym bardziej aktualna jest odpowiedź Jezusa: przebaczać trzeba zawsze i bez stawiania warunków. Prośmy, by miłość Boga uzdrowiła nasze serca i uzdolniła nas do pójścia za Jego słowem.

W LIRURGII KOŚCIOŁA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ.

Poniedziałek – Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski.

Środa –   Wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong i Towarzyszy męczenników. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej i Msza św.

Czwartek – Święto św. Mateusza, Apostoła.

Piątek – O godz. 18.00. Msza św. następnie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Sobota – Wspomnienie św. O. Pio z Pietrelciny.

Bóg Zapłać ; Grupie sprzątającej Paulina Rylewicz – Kapusta.  Zofia Jedynak. Aneta Dudek.  Andrzej Mrzygłód.  za czystość i ustrojenie kościoła i złożenie ofiary 60 zł.  Za tydzień prosimy kolejną grupę; Dorota Bojdo. Krystyna Baca. Małgorzata Baca. Anna Jelen.  W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze rolnicze cena 30 zł.

W minionym tygodniu z nasze wspólnoty odeszła do wieczności Śp. Michalina Baca. lat 61.

Chcesz zostać/matką/ ojcem chrzestnym?

Według zasad, przyszli ojciec i matka chrzestni muszą zapewnić, że:

  • ukończyli 16 rok życia,
  • zostali ochrzczeni w Kościele katolickim,
  • przyjęli pierwszą komunię świętą oraz sakrament bierzmowania,
  • wypełniają praktyki religijne,
  • uczestniczą w niedzielnej mszy świętej,
  • prowadzą życie w zgodzie z wiarą katolicką (w tym nie żyją w związku jedynie cywilnym, niesakramentalnym, w konkubinacie),
  • mogą przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć komunię świętą,
  • nie podlegają żadnej karze kanonicznej, wymierzonej lub zadeklarowanej zgodnie z prawem,
  • uczęszczali bądź nadal uczęszczają na katechezę szkolną,
  • uczynią wszystko, aby należycie wypełnić przyjmowany obowiązek bycia matką/ojcem chrzestnym.